Chovaneček farma Hlinná

Farma Chovaneček Litoměřice Hlinná

Naše farma

Hospodaříme na farmě v malé vesnici jménem Hlinná, na úpatí vrchů Hradiště a Holého vrchu v II. a I. zóně chráněného území Českého středohoří.
Začali jsme v roce 2013. Naše farma se věnuje chovu kříženců ovcí plemene Suffolk.  Kozy máme České hnědé krátkosrsté. V roce 2015 jsme přivezli první krávy plemene Higland. Rovněž včelaříme. Sami pak žijeme a pracujeme u těchto pastvin, coby kamenem dohodil od královských Litoměřic.

 Chovaneček farma Hlinná Chovaneček farma včely Chovaneček farma chov včel Chovaneček farma chov skotu Chovaneček farma Hlinná Chovaneček farma Hlinná Chovaneček farma ovce Chovaneček farma chov ovcí

Farma Chovaneček Hlinná

Snažíme se svojí prací přispívat i ke krajino-tvorbě a postupně vracíme původní vzhled zarostlým pastvinám a sadům. Takže mýtíme, čistíme, sekáme a paseme. Daří se nám spolupracovat s místní správou CHKO Českého středohoří. (teda né se správou, ale s reálnými lidmi, kterým jde o to, aby se místní krajině dařilo). Většina z našich obhospodařovaných pozemků byla zarostlou džungli. Proměňuje se tak opět v kulturní přírodní krajinu, ve které je vidět práce lidí, kteří tu dříve hospodařili a dnes už i naše. Myslím, že tu mají naše zvířata dobré podmínky k životu.

Hospodářství je celkem dřina, v kopci se říká, že dvojnásobná, ale stojí to zato. Člověk tu totiž může zažít pocit svobody. Pocit, kdy si utahaný po celodenní práci, sedneš na kopec a podíváš se kolem sebe a do dálky, uvažuješ o konečnosti, tím pádem jsi schopen pocítit i to přesahující nekonečno. Člověk si pak opravdu váží každé z činnosti a surovin, protože ji měl v rukách v každém stádiu a uvědomuje si kolik je za tím lidské práce.

 Farma Chovaneček Farma Chovaneček chov skotu Farma Chovaneček ovce Farma Chovaneček chov koz Farma Chovaneček

Farma Chovaneček

 Farma Chovaneček Hlinná akce Billa 2017 Farma Chovaneček akce Jehněčí Billa 2017 Farma Chovaneček Hlinná Farma Chovaneček Hlinná Farma Chovaneček Hlinná Farma Chovaneček Hlinná
+420 776 865 011